Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Kā skanēs nākotnes elektromobiļi?

Auto, Video
Kā skanēs nākotnes elektromobiļi? Mūsdienu autopasauli apdraud lielas pārmaiņas. Arvien aktīvāk mums benzīngalvām uzglūn elektromobiļi. Lieli, mazi, ērti, ne-tik-ērti, kaitīgus izmešus neradoši un klusi. Klusums ir foršs tiem, kas sēž pie stūres, bet visai kaitīgs tiem, kas atrodas ārpusē un nedzird tuvojošos auto.

Attiecīgās instances ASV pieprasa, lai līdz 2014. gadam visi elektromobiļi būtu aprīkoti ar mākslīgas skaņas ierīcēm. Ražotāji gan spurojās pretī un saka, ka tik ātri nesanāks iemontēt automobiļos ārējos skaļruņus. Tomēr būtiskāks jautājums ir nevis kad, bet kā. Kā skanēs šie nākotnes elektromobiļi.


Ražotāji grib vienoties un standartizēt "patīkamu" skaņu. Tādu, kas netraucēs vadītājam, bet būs nepārprotami atpazīstama pilsētas satiksmē. No vienas puses problēma šķiet smieklīga - kas tad tur, palaid kaut kādu pļerkšķi un būs labi, bet no otras puses nevar gluži ļaut vaļu katram radīt kādu troksni vien grib. Kur nu vēl ļaut lietotājiem pašiem izvēlēties skaņu gluži kā zvana melodiju telefonam. Skaņai vajadzētu būt visiem auto līdzīgai, lai mazinātu trokšņu piesārņojumu un vienkārši apjukumu.

Zemāk Nissan versija par elektromobiļa Leaf skaņām. Japāņi nešaubīgi ir ietekmējušies no zinātniskās fantastikas filmām.

Kādu skaņu tu gribētu dzirdēt nākotnes elektromobiļos?

Foto: Kaspars Garda (c) garda.lv un Kakao.lv

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Xiaomi Pocophone F1

195.00 EUR
Pārdod
Dārza solu

95.00 EUR
Pārdod
Dārza sols

55.00 EUR
Pārdod
GoPro Hero 4 Black + Gadgets

195.00 EUR
Pārdod
Macbook Pro 17 collas

299.00 EUR
Pārdod
Pludmales stila velo

225.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies