Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Pirmā iepazīšanās ar Blackberry 9900

Mobilie

Pirmā iepazīšanās ar Blackberry 9900Daudz jaunumu rudenī. Nokia N9 (par kuru varēsiet lasīt drīzumā), Windows 8, un nu arī Blackberry 9900. Ja vēl oktobra vidū parādīsies iPhone 5, jaunumu spektrs būs pilns. Bet nu par kazeni.

Ar Blackberry 9900 vakar interesentus un jau esošos Blackberry lietotājus iepazīstināja Bite. Ilgi gan ar aparātiņu nesanāca paspēlēties, bet nu šādi tādi iespaidi ir radušies. Aparātiņš ir tikai 7 gramus vieglāks par iPhone 4, taču turot rokā ir sajūta, ka tas ir krietni vieglāks. Kas ir visai patīkami, nenogurdinoši. Korpuss apjozts ar metāla stīpu, kas rada solīduma sajūtu. Aizmugures vāciņš gan tāds nekāds. Pie metāliskā sāna prasītos ādas [imitācijas?] vāciņš, kāds ir redzēts citiem blekberijiem.

Ekrāns ir maziņš salīdzinot ar pilna ekrāna viedtālruņiem, taču savās 2.8 collas ir sastūķējis 640x480 pikseļus. Mazliet pietrūkst košuma, bet iespējams, ka tas ir palielināms uzstādījumos. Skārienjutība ir uzdevuma augstumos un precīzi reaģē uz pieskārieniem. Interfeiss ir pilnībā vadāms gan ar klaviatūru un kursorpogu, gan ar pieskārieniem ekrānā.

Pats interfeiss ir... savdabīgs. Kaut kas starp aifonisko ikonu vidi un simbiānisko mapju struktūras vidi. Nepieradušam sākumā ir grūti. Viens gan - visas komandas notiek apbrīnojami zibenīgi. Apskaužami pat. Katra pieskāriena, katra pogas nospiediena reakcija ir momentāna. Šo vajadzētu ņemt par etalonu visiem telefonu ražotājiem, jo īpaši tiem, kas cenšas interfeisu padarīt nevajadzīgi izskaistinātu.


Ļoti sen telefonos neredzēts elements bija kursora bultiņa atverot interneta pārlūku. Bultiņu var vadīt ar skārienjutīgo kursorpogu, taču to var apiet un pa tiešo bakstīt ekrānā ar pirkstu. Kā nu kuram labāk patīk. Pats pārlūks darbojas ātri un vismaz mūsu lapu atvēra zibenīgi (par ko daļa nopelnu ir arī Bite 3G tīklam).

Es neesmu Blackberry cilvēks un kopš pirms vairākiem gadiem aizstāju savu uzticamo Nokia E51 ar aifonu, nekad neesmu īpaši ilgojies pēc fiziskajām podziņām, taču joprojām ir daudz lietotāju, kam rakstīšana ar satasutāmām podziņām patīk labāk. Pilnā QWERTY klaviatūra vienmēr ir bijusi Blackberry neatņemama īpašība un šeit tradīcijas turpinās.

Viena darvas karote 9900 medus mucā ir fotokamera. 5 megapikseļu matrica ir bez autofokusa un uzņem mūsdienām gauži žēlīgas bildes. Ļoti aukstas un ar daudz trokšņiem. Toties zibenīgi. Nav jāgaida autofokuss, nav jāgaida eleganta blendes animācija. Nospiedi un bilde gatava.

Vēl viens nepatīkams pārsteigums - pareizāk sakot neattaisnotas pārsteidzīgas ekspektācijas - ir NFC darbība. Protams, milzu pluss, par to, ka Blackberry 9900 vispār ir NFC, taču mīnuss par to, ka izmantojot NFC nav iespējams savienoties ar citu telefonu, lai, piemēram, pārsūtīt fotogrāfijas. Tam joprojām jāizmanto vecā apnicīgā Bluetooth pārošana ar pinkodu. Salīdzinājumam Nokia N9 savā starpā ar NFC sapazīstas momentāni un bilžu nosūtīšana ir smieklīgi vienkārša.

Nu tāds apmēram ir jaunais Blackberry 9900. Vēlāk, iespējams, notestēsim aparātiņu cītīgāk un varēsim izpētīt visus Blackberry ierīces un servisa labumus un ne-tik-labumus. Ja aparātiņš jums ieinteresējis, prasiet Bite par pieejamību apčamdīšanai un/vai pirkšanai.

Foto paraugi
Izgriezums no 100% palielinājuma

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
MacBook Pro Retina 2013

950.00 EUR
Pārdod
Huawei P20, 128GB, 4GB RAM

155.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
PS4 Dualshock 4 Wireless

40.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

45.00 EUR
Pārdod
iMac 21" , 500GB, 4GB (2009)

290.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
Xiaomi Pocophone F1 6GB/64GB

155.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

325.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
PS4 Dualshock 4 Wireless

40.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies