Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Maikla Fegena incidents

Dažādi, Pasaule

Maikla Fegena incidents Pastāstīšu jums kādu atgadījumu, par kuru dzirdēju Londonā.

Viņiem tur ir tāda Bekingemas pils, kas cita starpā ir arī viena no britu karalienes Elizabetes rezidencēm. Lai arī svarīga un karaliska, šī ēka tomēr ir liela un visai grūti apsargājama, tāpēc vēsture stāsta par dažiem (lielākoties kurioziem) „ielaušanās” gadījumiem, no kuriem viens man šķita atstāstīšanas vērts. Plašāk pazīstams tas ir kā „Maikla Fegena incidents” (Michael Fagan incident).

Maikls Fegens bija vienkāršs īrs, kurš mīlēja sīvo un klaiņāšanu, vai, vēl labāk, klaiņāšanu sīvā iespaidā. Varētu pat teikt, ka viņš bija aktīvi dzerošs bezpajumtnieks. Šis vīriņš, kuru turpmāk sauksim par Piedzērušo Īru, reiz uzklīda Bekingemas pils mūra žogam, kurš izrādījās gana zems, lai to būtu viegli pārkāpt. Kad Īrs šķērsoja žogu, viņš ieraudzīja, ka ir atstāts vaļā kāds no Bekingemas pils daudzajiem logiem; dabiski, šāda dzīves dota iespēja ir jāizmanto. Īrs ierāpās pa logu un tapa atalgots ar skaistu atradumu – vīna skapi. Laimīti neklājas ilgi pārbaudīt, tālab īrs paķēra pudeli vīna un laidās lapās. Pils apsardze Piedzērušo Īru pamanīja tikai tad, kad viņš devās prom pār nožogojumu, taču nepaspēja pārkāpēju ne aizturēt, ne identificēt.

Tā šis gadījums arī būtu beidzies, bet lācis, kā saka, mēdz atgriezties dravā: nepagāja ne mēnesis, kad Piedzērušais Īrs atkal bija klāt. Tiesa, šoreiz viņam nācās izsist pils logu, lai iekļūtu telpās. Veiksmīgi ticis iekšā, Piedzērušais Īrs patukšoja vīna krājumus, kļuva drošāks un devās apskatīt pili. Viņš klejoja pa galerijām un istabām, apskatīdams gleznas un baudīdams vīnu – vai dzīve nav brīnišķīga?


Tikmēr apsardzes telpā valdīja apjukums, jo, īram klejojot pa pili, nemitīgi tika iedarbināta signalizācija, taču lielajā pilī ar tās daudzajām telpām sargi nevienu pārkāpēju nevarēja atrast. Beigu beigās sargi nosprieda, ka signalizācija ir samaitājusies, un to izslēdza.

Pa to laiku Piedzērušais Īrs bija nonācis līdz guļamistabām. Skats uz karaliskajiem pēļiem viņam lika sajust spēju sagurumu un ekskursants atvieglots sabruka kādas gultas kājgalī. Ticiet vai nē, bet tā izrādījās Viņas Majestātes gulta, kurā tieši tobrīd atpūtās pati Karaliene Elizabete.

Varat ticēt, ka piedzēries īrs karalienes gultā ir satraucošs notikums, tāpēc karaliene nekavējoties izlēma ziņot par to sargiem, izmantojot trauksmes pogu. Viņa nospieda pogu vairākas reizes, taču kāds idiots bija izslēdzis signalizāciju, tāpēc arī poga nedeva cerēto efektu. Tad karaliene, kura savā dzīvē bija sastapusies ar dažādām situācijām un zināja, ka nedrīkst krist panikā, piecēlās un uzsāka sarunu ar Piedzērušo Īru. Izrādījās, ka abiem ir kopīgas lietas – katram ir četri bērni, problēmas ar viņu audzināšanu un tā tālāk. Tomēr pēc minūtēm desmit sarunas apsīka – var ticēt, ka piedzērušam īram un karalienei kopīgu sarunu tematu nav daudz – un īram sagribējās uzpīpēt. Karaliene teica, ka varot to nokārtot, tikai esot jāpiezvana sulainim. To viņa arī darīja un uz sulaiņa pārsteigto iebildi, ka „jūsu majestāte taču nesmēķē”, karaliene cienīgi atbildēja: „Bet piedzēries īrs, kurš atrodas manā guļamistabā, gan smēķē!”

Šī frāze radīja nepieciešamo iespaidu. Pēc dažām sekundēm guļamistabā iebrāzās sulainis, viņš nogāza īru zemē un atlauza tam rokas uz muguras. Tika izsaukta policija, kura kuriozas sagadīšanās dēļ ieradās tikai pēc nepilnas stundas, un drīz vien īrs tika nogādāts policijas iecirknī. Tur gan likumsargi konstatēja, ka patiesībā īrs neko nav pārkāpis, jo Bekingemas pils tolaik skaitījās publiska ēka, un vienīgais, par ko viņu var apsūdzēt, ir loga izdauzīšana un vīna čiepšana. Tad loģiski tika secināts, ka īram noteikti kaut kas nav kārtībā ar galvu, un viņš tikai nosūtīts uz psihiatrisko slimnīcu, kur pēc rūpīgām pārbaudēm Piedzērušais Īrs tika atzīts par pieskaitāmu. Tikmēr varai bija jau apnicis krāmēties ar Īru un viņš tika nogādāts Īrijā pie sievas un bērniem. Pēdējā ziņa no turienes ir tāda, ka Piedzērušā Īra sieva esot vīru izsviedusi no mājām, jo viņš nemitējies runāt par savu jauno draudzeni Karalieni Elizabeti.

Jādomā, ka Piedzērušajam Īram kopš tā laika krogā allaž nodrošināta kāda bezmaksas pinte, ko vienmēr būs gatavs uzsaukt kāds neticamā stāsta klausītājs. Savukārt Bekingemas pils statuss pēc šī atgadījuma tika mainīts un, ja ielauzīsieties pilī šodien, likums vērsīsies pret jums visā savā bardzībā.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

599.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies