Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Jogo bonito

Dažādi, Pasaule

Jogo bonito

Kas kopīgs Kakao un Brazīlijai? Pareizi, Ricardo Izecson dos Santos Leite - tas ir gana slavena futbolista pilns vārds, bet, tā kā Brazīlijā visiem futbolistiem ir iesaukas vai vismaz mīļvārdiņi, šo bumbas dzenātāju saukā par Kaká. Gandrīz kā kakao. Latviski skan necili, bet tas nav nekas salīdzinājumā ar to, ka Turkmēnijā par Kaka nosaukta vesela province un ka Latvijā somu tūristi brauc fotografēties pie kafejnīcas "Pērse", jo viņu valodā tas nozīmējot pēcpusi. Par to gan citreiz.


Brazīlijā futbolu, kā tiek uzskatīts, importēja angļi 19.gadsimtā. Futbols un Brazīlija izrādījās kā radīti viens otram un drīz vien Brazīlija kļuva par futbola lielvalsti, kurā bumbu dzenā daudz pasaulslavenu futbolistu un kura futbola Pasaules kausu ieguvusi visvairāk reižu.

 

Tomēr futbols Brazīlijā nav tikai sports; tas ir dzīvesveids un aizraušanās, kas nes milzum daudz prieka un motivācijas daudzu cilvēku dzīvē - ne velti futbolu tur sauc par jogo bonito jeb brīnišķīgo spēli. Un brazīliešu apsēstību ar futbolu cita starpā pierāda - un šeit mēs nonākam arī līdz šī rakstiņa mērķim - tas, ka vai ikviens brīvais laukumiņš pārveidots par futbola laukumu - o campo. Bieži šie futbola laukumi izrādās ne tikai neatbilstoši noteikumiem, bet pat smieklīgi neregulāri, par ko ikviens virtuālais ceļotājs var Google kartēs. Bet varbūt tieši tas ir brīnišķīgi - ka nav nepieciešams lineāls un cirkulis, lai dzīve būtu skaista.

 

kakao_jogobonito_1.jpg

 

kakao_jogobonito_2.jpg


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

599.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies