Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Microsoft sper soli tuvāk tagadnei [prezentē Windows 8 saskarni]

Softs, Video
Microsoft sper soli tuvāk tagadnei [prezentē Windows 8 saskarni]Dzīve iet pa spirāli uz augšu – tā saka, kad tehnoloģiska vai sociāla progresa zināmā punktā satopam deja vu - kaut kur, kaut kad jau redzētu parādību. Reizsenos laikos cilvēks nomedīto gaļu bāza mutē ar pirkstiem, bet vēlāk izgudroja darbarīkus (nazi un dakšiņu), jo tā ir higiēniski. Un smuki. Vēlāk, kad tika izgudrots dators, nemaz nelikās nepareizi arī šo ierīci vadīt ar darbarīkiem, piemēram, peli. Retais uzdrošinājās piedāvāt patērēt datorprieku ar pirkstiem un – godīgi jāatzīst – arī tehnoloģiskais progress to vēl nepieļāva, tāpēc visi dzīvoja laimīgi un būtu to darījuši līdz mūža galam, ja nenāktu viedtelefons un planšetdators. Un tad cilvēks atcerējās – eu, bet izmantot pirkstus tak ir dabiski! Un ļaudis sajūsmināti atvēra savas sirdis un maciņus planšetdatoram. Pirmo veiksmīgo modeļu ražotāji peldas naudā, programmatūras ražotāji strauji padara planšetdatoru par draudīgu konkurentu galddatoram, klēpjdators kļuvis arhaiski neparocīgs, bet tīmekļdatoru uzvaras gājiens beidzies tā arī īsti nesācies.

Ērti jaunajā pasaulē jūtas Apple, kuri visu šo jezgu pa lielam arī ir aizsākuši, visai labi iekārtojas arī Google, kuras Android gan vēl ir transformācijas procesā no sākotnējās netālredzīgās koncentrēšanās uz mobilajiem tālruņiem uz plašāk pielietojamu vidi. Ko tikmēr dara Microsoft, visvairāk lamātais programmatūras ražotājs, no kura mēs, birojos uz Windows adatas uzsēdinātie, esam atkarīgi? Microsoft šodien pārsteidz pasauli, ļoti priekšlaicīgi izrādot tikai nākamgad gaidāmās Windows 8 lietotāja saskarni.


Var jautāt, ar ko slikts Windows 7, kas ir stabils un vizuāli pievilcīgs produkts ar daudzām jaukām iespējām? Āreče, slikts tas ir ar savu nepiemērotību produktiem ar skārienjutīgu ekrānu. To ir nopietni ņēmuši vērā Windows 8 saskarnes izstrādātāji, radot pilnīgi jaunu, pilnīgi atšķirīgu produktu, kurš paredzēts darbināšanai viskautkur, tas ir, dažāda izmēra un pielietojuma datoros un tiem radniecīgās ierīcēs. Cik var spriest pēc izrādītā – Microsoft drīz mīs uz papēžiem visiem, kuri datorlietotāja aprūpēšanas smalkumus spējuši izprast ātrāk. Tiesa, mazliet šokējoši ir ieraudzīt jaunajā saskarnē „vecā Windows” elementus, tomēr droši vien ne mazāk senili bija kādreiz darbināt DOS programmas svaigajā Windows XP. Tāda ir nodeva milzīgajam logu cienītāju pūlim, pagātnei un tiem, kuriem progress tikai sarežģī dzīvi.

Jautājums tikai – vai Microsoft ar šo prezentāciju neiepļauj paši sev kājā? Daudzi PC lietotāji joprojām lieto Windows XP, bet kurš no viņiem tagad pirks Windows 7, ja drīz (pēc apmēram pusotra gada) gaidāma pavisam inovatīva un atšķirīga nākamā operētājsistēmas versija?


  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies