Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Nedēļas apskats - Google joko, elektriskos auto nevis lādēs, bet pārlādēs, japāņi tikmēr spridzina kosmosa kuģus

Dažādi, Tehnika, Video

Nedēļas apskats - Google joko, elektriskos auto nevis lādēs, bet pārlādēs, japāņi tikmēr spridzina kosmosa kuģusPagājušās nedēļas spilgtākais notikums, šķiet, bija pirmais aprīlis, kura ietvaros dažs labs tika pienācīgi izjokots. Kā ierasts, muļķību ziņās sacentās arī interneta portāli un vortāli, tomēr plašāku atzinību izpelnījās tikai tiešām oriģināli joki. Tā Google “prezentēja” savu jauno Gmail Motion produktu, kurš ļaujot darboties ar populāro e-pasta rīku bez pogu spaidīšanas, izmantojot vien attiecīgus loģiskus žestus, kurus Google interpretators pārvērš vēstules tekstā vai darbībās. Ko nu tur daudz stāstīt, tas ir jāredz:





Pats jocīgākais Gmail Motion jokā ir tas, ka viens no Microsoft Kinect “hakeriem” atbildēja “kāpēc ne?” un padarīja Gmail vadību ar žestiem par realitāti - protams, nepilnīgu, taču tagad mēs vēlreiz uzzinājām, ka Kinect pieder pie tehnoloģiju nākotnes.



Tehnoloģiju jaunumos joprojām netrūka ziņu par elektriskajiem auto. Jauni modeļi, akumulatoru ilgdzīvotspēja ziemā, cenas - tie visi ir karsti temati, kuru popularitāti apliecina kaut vai jaunā tiesas prāva, kurā Tesla apsūdz britu autoraidījumu Top Gear elektrisko auto trūkumu neobjektīvā pārspīlēšanā un - uzminiet nu - Tesla rodstera akumulatora izlādes inscenēšanā. Strīdīgā epizode gan tika izrādīta pāris gadus atpakaļ.

Savukārt elektroautomobiļu ziņās pieaugušajiem rāda to, ko mēs jau sen nojautām - ka nebūs tādu uzlādes staciju, kurās mēs savu elektrisko braucamo ieštepselēsim rozetē ar skaitītāju un dosimies dzert kafiju. Ne velti Renault savu elektroauto nākamajiem īpašniekiem akumulatorus iznomās - tas tāpēc, ka nākotnē akumulatori tiks nevis uzlādēti, bet nomainīti. Jums pat nebūs jāver vaļā kapots vai jāizlādē no bagāžnieka instrumentu kaste un makšķerēšanas piederumu soma, jo akumulatoru maiņa notiks caur auto apakšu.



Arī mobilo tehnoloģiju jomā ziņu rupori neklusēja. Ieskrienas “tablešu gads”, kad 2010ajā gadā ar iPad 10 miljardus ieņēmušajam Apple radīšoties vērā ņemami konkurenti. To steidzas pierādīt Samsung, kura Galaxy Tab jau nonācis internetveikalos ar WiFi-only modeļa cenu 350 ASV dolāru - gana iespaidīgi, tomēr eksperti arī šogad paredz pieaugošajā planšetdatoru tirgū Apple dominanci ar vismaz 70% tirgus daļas, kam par iemeslu ir daudzu konkurentu nespēja ātri sagatavot savus konkurentus tablešu segmentā. Runā, ka arī te esot iegrauztā ābola zīmola pirksts: tas esot sev rezervējis teju vai visas skārienjutīgo ekrānu ražotāju jaudas.



Tikmēr tepat kaimiņos Skype svin 30 vienlaicīgi Skype lietojošu ļautiņu jubileju, kam par godu Tallinas lidostā uzstādīta futūristiska izskata Skype telefonbūdiņa, kurā varat sazināties un ar 22 collu ekrāna un vebkameras starpniecību saskatīties ar saviem draugiem vai tuviniekiem. Igauņi malači.

Apskata beigās - kosmosa jaunumi! Minimālisma piekritējiem neskatīties!

Logitec prezentējis bezvadu rūteri, kurš kompaktuma trūkumu kompensē ar kosmisku izskatu, kuram noteikti būs ne mazums piekritēju. Tas - tiem, kas par kosmosu tikai sapņo, kamēr citi, kas ar kosmosu sev maizīti pelna, sarūpējuši mums pirmās fotogrāfijas no Merkura - Saules sistēmas mazākās un Saulei tuvākās planētas.

Nespeciālistiem gan šīs bildes droši vien nav notikums un neko daudz neizsaka. Sak’ - padodiet labāk kaut ko sprāgstošu vai degošu! Nav problēmu, saka japāņi, un deorbitē kādu bezpilota kravas kosmosa kuģi sadegšanai Zemes atmosfērā. Nenovērtējiet par zemu, tā nav tikai uguņošana: japāņi testē kosmisko “melno kasti”, kura ieraksta lidojuma datus un spēj tos nogādāt uz planētas virsmas trauslajiem divkājainajiem zīdītājiem. Tas ir vēl viens pierādījums cilvēka tehnoloģiskajam briedumam, ko tūliņ pat papildina (vai apgāž?) kāds brits, kurš sakrustojis džinsus ar bungām. Ko izvēlaties jūs - augstās zinātnes, kuru rezultāts ir melnbaltas melones fotogrāfijas, vai apšaubāmas kvalitātes tehnoloģiju, kas rada smaidus un uzlabo tuvumā esošo ļautiņu garastāvokli?




  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

425.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

295.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

375.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies