Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: skārienspaidāmais tālrunis Nokia X3-02

Testi, Mobilie

Tests: skārienspaidāmais tālrunis Nokia X3-02 Šodien Kakao testu laboratorijā - telefons-mutants. Tas ir, tāds mobilais telefons, kuram ir gan skārienjutīgais ekrāns, gan arī ciparu klaviatūra. Esat tādu redzējuši? Nē? Nu tad iepazīstieties - Nokia X3. X3-02, ja būsim precīzi, kuru ražotājs prezentē ar saukli “pieskaries un raksti”, lai gan trāpīgāk būtu “pieskaries un spaidi”, jo nekādu īpašu rakstīšanas ātrumu vai ērtumu uzlabojošu iespēju šai sakaru ierīcei nav (izņemot, protams, latviešu ātrrakstīšanas iespēju).

Tālrunis domāts jauniem cilvēkiem, tālab tiek piedāvāts piecās dažādās krāsās. Mūsu aparāts ir sudrabpelēks, kurš uz apkārtējiem atstāja solīdu un svaigu iespaidu - sen nebiju dzirdējis tik daudz izsaucienu: “Vai, kāds smuks telefoniņš!”

Ir jau arī smuks - svaigs dizains, proporcionālas formas, solīda kvalitatīvas plastmasas konstrukcija, kurai šiku piešķir īsta alumīnija aizmugurējais vāciņš ar reljefu ražotāja logo.

X3-02 nepieder pie dārgā gala, tāpēc ir gluži saprotami, ka savu lietotāju tas sveic ar samērā pieticīgas 240x320 pikseļu izšķirtspējas ekrānu, kurš tomēr izrādās gana liels, lai ciparu tastatūras ierasti apakšā atrodamajām *, # un 0 pogām nāktos ierādīt jaunu vietu pa labi no cipariem. Tas ir visnotaļ dīvaini un pēc tiešas pārejas no telefona ar ierasta izvietojuma ciparu pogām prasa gana lielu aklimatizācijas periodu.
Skārienjutīgais ekrāns izrādās piederošs pie rezistīvajiem ekrāniem, kas nozīmē - pieskāriens ir viegli “jāuzspiež”. Šāda ekrāna lietošanas izjūtas ir divējas: no vienas puses, ekrāna pogu spiešana ir intuitīva un patīkama, sevišķi pēc šī paša aparāta diezgan stīvajām fiziskajām ciparu pogām. No otras puses - tālruņu saraksta, tīmekļa lapu vai uzstādījumu ritināšana provocē uz rupjībām, jo šāda veida skārienjutīgajā ekrānā robeža starp “pavilkšanu” un “uzspiešanu” ir ārkārtīgi trausla. Sajūtas ir līdzīgas kā staigājot pa plānu ledu: viens paviršs solis un - bams, ir nejauši izvēlēta Nokia noklusētā melodija. Apgrūtinoši un kaitinoši.

Nokia īpaši uzsver fiziskās tiešās pieejas pogas ziņapmaiņai un mūzikai. Lai arī tās savā reizē ir noderīgas, personīgi man šādā tālrunī vairāk pietrūkst klasiskās Nokia izslēgšanas un profilu maiņas pogas tālruņa augšgalā (šeit tādas nav). Toties tur (augšgalā) ir standarta izmēra caurums austiņām (par ko prieks) un klasiskā apaļā lādētāja štekera pieslēgvieta (kas liekas dīvaini USB uzlādes laikmetā).X3 piedāvā savam lietotājam visu, ko varētu gribēt mūsdienīga tālruņa lietotājs - video un mūzikas atskaņošanu, radio, 3G un WiFi sakaru iespējas (ja kas, tālrunis prot pieklājīgi pirms katra savienojuma pajautāt, kāda veida sakarus izmantot), pieeju dažādiem socializēšanās tīkliem un e-pastam, kā arī iespēju no Nokia OVI internetbodes dabūt tālruņa papildinājumus oldskūliska izskata aplikāciju izskatā. Diezgan droši, ka izvēlņu un aplikāciju izskats un funkcionalitāte kombinācijā ar ekrāna izšķirtspēju kādam var radīt zināmus kompleksus atrasties aifonistu vai vismaz galaksistu bariņā, tomēr tādās reizēs varbūt sirdi silda doma, ka neesat pārdevis dvēseli, lai tiktu pie skaista zvanāmrīka.

Lietošanā X3-02 ir gana draudzīgs (protams, ja jūsu mūža piepildījums nav izvēlņu rullēšana skārienjutīgā ekrānā). Latviskots, stabils darbībā, gana skaļi zvanošs, ar lielisku balss sakaru kvalitāti un ciešamu WiFi savienojumu - atrast nopietnas piekasīšanās iemeslu nav viegli.

Runājot par akumulatoru - ražotājs sola līdz pat gandrīz 18 dienām gaidīšanas režīmā. Mājās uz plaukta - varbūt, bet normālā lietošanas režīmā man nācās X3 lādēt ik pa 3-4 dienām, bet ar radio, bezvadu tīklu vai spēlītēm akumulatoru itin viegli var izsmelt dienas laikā.Noslēguma pārdomas

Nokia X3-02 ir labs svaiga izskata un koncepcijas mobilais telefons, kurš tomēr iemieso klasiskās izpratnes vienkārša, lai arī iespējām bagāta tālruņa sajūtu. Standarta funkcijām grūtāk lietojams nekā ierastais pogtālrunis un ne gluži tik ērts kā moderns viedtālrunis – grūti uzreiz nosaukt iemeslus X3-02 iekārošanai, jo par līdzīgu cenu (ap 100Ls) var nopirkt lētu, tomēr daudz mūsdienīgāku Androīdtālruni. Tiesa gan, par tādu Nokia X3-02 būs pārāka ar jauneklīgo dizainu un slaidajām formām.

+stilīgs izskats
+solīda konstrukcija
+skārienjutīgais ekrāns ērts un patīkami lietojams (bet sk.mīnusus)
+kvalitatīvi sakari, laba balss sakaru kvalitāte
+stabila darbība, mūsdienīgas iespējas


-cenā tuvojas lētākajiem viedtālruņiem ar Android, kuri varētu būt iekārojamāki
-pārāk stingras fiziskās pogas (stipri jāspiež)
-skārienjutīgais ekrāns ritināmajās izvēlnēs vairāk traucē nekā palīdz
-5 megapikseļu fotokamera klasiski vienkārša, sniedz viduvējas kvalitātes attēlu  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Nintendo Switch Case

35.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

750.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Games

20.00 EUR
Pārdod
MacBook Air 11-inch 2011

280.00 EUR
Pārdod
iMac 21

125.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

10.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

325.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Case

20.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies