Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Tests: Electrolux RealLife trauku mazgājamā mašīna

Testi, Dažādi, Video

Tests: Electrolux RealLife trauku mazgājamā mašīnaNorādot savā kontaktinformācijā, ka Kakao.lv ietvaros es testēju mašīnas, acīmredzot vajadzēja precizēt, ka runa ir par auto-mašīnām. Bet nu - ja reiz esmu pieķerts pie vārda, tad jānotestē vien būs kāda cita mašīna - trauku mazgājamā mašīna Electrolux RealLife XXL.

Tas “RealLife” ir Electrolux pīārščiku dots nosaukums jaunai sistēmai, kas ļauj mašīnu lietot “reālos” apstākļos. Parasti, lai sasniegtu maksimālos rezultātus, mums ir jānodrošina ideālie apstākļi - šajā gadījumā perfekta trauku kārtība mazgājamās mašīnas plauktos. Ilgu un garu pētījumu rezultātā Electrolux speciālisti ir secinājuši skarbo patiesību par to, ka cilvēki nav ideāli. Jā, šokējoši, vai ne? Izrādās, ka tikai retais ir tāds pedants kā es, kurš pat pildspalvas uz galda sakārto pēc garuma un krāsās piedomā pie ideāli kārtīgas trauku novietošanas plauktā, atceroties vien to, ka traukiem jābūt apgāztiem. Krustu šķērsu samesto trauku mazgāšana “parastajās” mašīnās nespējot sniegt vēlamos rezultātus. Man pašam nav dišvašera, tāpēc ticēšu uz vārda Electrolux speciālistiem.

Tiem pašiem (patiesībā pavisam citiem) speciālistiem paldies arī par mašīnas pieslēgšanu, jo, kā izrādās, tā vienkārši uz krāna uzmaukt šļauku nevarēs, savukārt mazgājamo mašīnu testēšanai speciāli veltīta ūdens pievada mums nebija. Bet nu - maza roku veiklība un mašīna bija vietā. Ar vietu saprotot virtuves vidu tieši priekšā izlietnei, kas ir parocīgi, jo ūdens izvadīšanas cauruli gan var iemest izlietnē un nav uz testa laiku jāierīko īpaša pieslēgvieta kanalizācijai. Šļauka izlietnē ļauj arī monitorēt izlietotā ūdens tīrību un nošausmināties par to, kāda zampa tur nāk ārā...

Kas tad šai mašīnai ir īpašāks kā citām? Pirmkārt jau te ir vairāk vietas. Par veseliem 10 litriem vairāk kā citās 60cm (platumā) trauku mašīnās. Otrkārt - “fleksibli” grozi, kuros daļu stiprinājumu var novākt, tā atbrīvojot vietu nestandarta traukiem. Tāpat arī maināms augšējā groza augstums - ja apakšā jāieliek kas milzīgs, augšējo grozu var pacelt augstāk. Kas interesanti - reizē ar grozu paceļas arī špricētājpropellers (vai kā nu viņus sauc). Treškārt, apakšējais “propellers” ir divdaļīgs un uzvedas visai dīvaini - tas spēj šļakstīties abos virzienos. Parasti šie propelleri griežas vienā virzienā, ūdeni špricējot pretējā, kas, acīmredzot, nesniedz maksimālu tīrību. Šis Electrolux apaļais rīks iešpricēs arī tur, kur citi to nespēj.Nu tiktāl tas ir teorijā. Kā ir praksē? Patiesībā gandrīz tā arī ir. Pilnajā mazgāšanas ciklā būs neiespējami atrast nenomazgātus traukus*. Ātrajā 30 minūšu ciklā gan šis tas šur tur paliks, bet taisnības labad jāsaka, ka ātrais cikls nav paredzēts kārtīgi nošmulētu trauku mazgāšanai. Tas ir ja “ielūdzat pusdienās draugus un ātri jānomazgā šķīvji vai glāzes”. Citiem vārdiem sakot, ja jums ir maz šķīvju, bet daudz draugu, tad ar 30 minūšu intervālu paēst varēs visi.

Optimālākais mazgāšanas režīms ir Auto. Tas pamanās iztērēt vismazāk ūdens (ap 10 litriem) un maģiskā veidā spēj noteikt, cik īsti netīri ir saliktie trauki. Es saku “maģiskā”, jo man tā arī neizdevās noskaidrot, kā tieši mašīna nosaka netīrību.Labi nogatavinātiem netīrajiem traukiem vajadzēs intensīvo režīmu, kurš, acīmredzot, intensīvāk špricē, turklāt uzkarsē ūdeni līdz 70 grādiem. Tas noteikti noderēs ģimenēm, kas nemazgā brokastu putru bļodiņas, kuras pret vakaru ir piekaltušas ar smilšpapīra cienīgu raupjumu.

Droši vien visi pamanīja augstāk tekstā esošo zvaigznīti. To par vienmēr tīrajiem traukiem. Tos patiešām var samest krustu šķērsu, taču viens pamatprincips ir jāievēro - trauki ir jānovieto “ar kājām gaisā”. Diemžēl pat Electrolux smalkie risinājumi nespēj apiet tādu nelāgu fizikas likumu kā gravitāciju, tāpēc uz augšu nolikts trauks netiks kārtīgi izmazgāts un visticamāk būs pilns ar netīro ūdeni. Šo var lieliski redzēt video.Patika

Patika pāris lietas. Pirmkārt jau tas, ka trauku mašīnā patiešām ir daudz vietas. Es gan nevaru apgalvot, ka šī ir pati lielākā, bet, spriežot pēc ārējiem izmēriem, iekšējie ir tuvu maksimālajiem.

Lieliska ir iespēja atlikt mazgāšanas sākumu. Piemēram, traukus mašīnā var salādēt vakarā, bet atlikto startu uzstādīt uz nākamās dienas rītu, kad mašīnas rosīšanās mājās nevienam netraucēs. Nevarētu gan teikt, ka mašīna būtu skaļa. Varētu pat teikt, ka tā ir visai klusa.

Tāpat lieliska ir mašīnas spēja automātiski izslēgties. Desmit minūtes pēc mazgāšanās cikla beigām mašīna pati izslēgsies. Turklāt nevis ierastajā stand-by režīmā, bet pilnībā atslēgs sevi no elektrības. Šo opciju ar likumu vajadzētu ieviest visām ierīcēm, kas klusītēm rij elektrību neko nedarot.

Electrolux norāda, ka mašīnu var pieslēgt arī siltajam ūdensvadam. Es gan nezinu, vai tas ir kas unikāls, bet droši vien ļauj ilgtermiņā ietaupīt tiem, kam silto ūdeni piegādā centralizēti.

Droši vien pie plusiem jāpieskaita arī tas, ka mašīnai ir A klases ekonomija visos trīs parametros (patēriņš/efektivitāte/žāvēšana)

Nepatika

Varbūt ne pārāk objektīvi, ņemot vērā, ka parasti trauku mazgājamās mašīnas uzstāda ilglaicīgai lietošanai, es tomēr cerēju ieraudzīt kādu universālu risinājumu, lai mašīnu vienkārši pieslēgtu pie krāna.

Nav iespējas bloķēt mašīnas vadību no haotiskas bērnu rosības - Child lock.

Gluži pilnu Real Life brīvību gan mašīna nenodrošina, jo haotiski samesti traukti ne vienmēr būs perfekti tīri. Zināma kārtība tomēr jāievēro un uzticot mašīnas pielādēšanu bērniem vajadzēs traukus mazliet pārkārtot.

Tā laikam ir visu trauku mazgājamo mašīnu problēma, bet divarpus stundu mazgāšanas cikls vismaz testējot šķiet šaušalīgi ilgs.

Cena. Lielai, jaudīgai, taupīgai mašīnai liela, jaudīga cena. Ap 350 latiem.

Vērtējums

Ja jums ir liela ģimene, kurā nav vismaz viena pedanta [kurš vienmēr kārtīgi saliktu traukus pēc auguma un netīrības pakāpes], tad šāda mašīna ir ļoti noderīgs palīgs. Redzot to, cik četri bērni spēj sašmucēt vienā pēcpusdienā, varu vien iedomāties, cik daudz ir jāmazgā ikdienā. Bļodas, bļodiņas, šķīvji, šķīvīši, katli, pannas, karotes un dakšiņas. Visu vienā lielā čupā un jautrība tīrība garantēta.

Vērtējumu zvaigznītēs šoreiz nelikšu, jo man nav īsti objektīvi ar ko salīdzināt. Taču mašīna kalpo kā labs benčmarks nākamajiem testiem. Tas ir, ja kāds mums vēl dos testēt ne-auto mašīnas.


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
iPhone X 256GB

500.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro Retina 2013

950.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR

TH SYSTEMS

(par cenu vienosimies)
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

45.00 EUR
Pārdod
Xiaomi Pocophone F1 6GB/64GB

155.00 EUR
Pārdod
MacBook Black

145.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies