Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: ūdeni atgrūdošas nanotehnoloģijas auto vējstiklam

Testi, Dažādi, Video

Tests: ūdeni atgrūdošas nanotehnoloģijas auto vējstiklam Gan jau ne viens vien no jums būs dzirdējis par slapjumu atgrūdošiem pārklājumiem auto vējstiklam, bet varbūt kāds pat izmēģinājis. Īsti džeki gan savu auto mīl vairāk par meiteni un nepazīstamas vai apšaubāmas funkcionalitātes ķīmijas tuvošanos savam lolojumam (mašīnai) uztver ar pamatotām aizdomām. Tomēr es sabiedrības vārdā noriskēju un izmēģināju uz sava braucamrīka latviešu ražotāja tirgotu nanotehnoloģiju produktu „Autostiklu apstrādes komplekts”.

Produkta nosaukums nav daiļrunīgs un arī iepakojums nē: pieklājīga izskata latviski apdrukātā kastītē atrodamas ar pavisam vienkāršām etiķetēm apzīmētas pudelītes, kas ļauj cerēt – produkta radītājs koncentrējis iedvesmu pudelīšu satura pilnvērtīgumā. Kastītē atrodama arī švammīte un pāris salvetes (ar tām gan pietiek tikai pirmajai reizei) līdzekļa uzklāšanai.

Ja jūs domājat, ka uzklāt nanotehnoloģijas uz vējstikla ir kā divus pirkstus iemērkt limonādē, tad alojaties; brīnumlīdzekļa uzklāšanas procesa gaitā auto vējstikls divas reizes (pirms un pēc tīrīšanas šķidruma pielietošanas) ir jādabū perfekti tīrs un sauss, kas būs smags uzdevums, ja ārā ir mitrs laiks un pats esat perfekcionists. Vēsture gan klusē par to, kas notiek, ja līdzekli uzklāj uz netīra stikla, bet, visticamāk, tas vienkārši samazina risinājuma efektivitāti.
Tātad, galvenais: kā tad ir ar to efektivitāti?

Efekts ir. Ne gluži tāds, kā es varbūt cerēju (pa televizoru zinātnes raidījumos par nanotehnoloģijām rāda, ka jebkurš šķidruma piliens nekavējoties ar kaunu tiek padzīts no apstrādātās virsmas). Proti – pārklājuma galvenā darbība vērsta uz neļaušanu ūdens pilieniem maigi savienoties ar stikla virsmu, radot necaurredzamu plēvi. Tā vietā nanotehnoloģijas piespiež ūdeni savilkties apaļos pilienos, kuri no stikla notek tikai gravitācijas vai vēja iespaidā, tātad – kad kļūst pietiekami smagi un/vai apjomīgi. Pirms šis stāvoklis tiek sasniegts, pilienu veidā uz vējstikla var sakrāties pārsteidzoši liels ūdens daudzums, tiesa – tas var notikt tikai tad, kad auto stāv uz vietas, jo gaitā pilieni uz stikla tik komfortabli nejūtas.Lai varētu izslēgt vējstikla slotiņas jebkurā diennakts laikā, lietum ir jābūt pietiekami stipram, lai pilieni uz stikla ātri sasniegtu kritisko masu, kā arī jābrauc ir ar ātrumu vismaz 70 km/h – tad uz vējstikla novērojams kaut kas līdzīgs senajam Windows skrīnseiverim ar zvaigznēm (pilieniem), kas skrien pretim un garām. Jebkuru diennakts laiku pieminēju tāpēc, ka tumsā apaļie pilieni uz vējstikla redzamību netraucē, tāpēc, sevišķi uz šosejas un ārpus apgaismotām vietām, vējstikla slotiņas var laist atpūtā. Vēl viens pluss – ja kāda fūre vai autobuss aizlej jūsu vējstiklu ar risēs sakrājušos ūdeni, nav jānomet virtulis histēriskam tvērienam pēc slotiņu slēdža, jo nanopārklājums efektīvi aizvada no stikla lielus ūdens daudzumus.Ražotājs sola, ka nanopārklājums savu efektu saglabās līdz pusgadu ilgi atkarībā no uzklāšanas instrukciju ievērošanas. Prakse rāda, ka ūdeni aizvadošais efekts ar pretvējā skrejošajiem pilieniem pazūd diezgan ātri (pāris mēnešu laikā), tomēr ūdens plēve uz stikla neveidojas vēl labu laiku pēc tam.

Mīnusi? Svaigs nanopārklājums viedo diezgan ciešu kontaktu ar mūžības neskartām (nesakaltušām) slotiņām, tāpēc dažkārt pa ne pārāk slapju vējstiklu tās slikti slīd un pārvietojas ar lēcieniem. Un pārklājums nepalīdz aizvadīt tādu slapjumu, kuru migliņas veidā no ceļa „paceļ” priekšā braucošie auto (bet necaurredzamu plēvi arī tāds neveido).

Vai pielietot ūdeni atgrūdošu pārklājumu uz sava auto – tas katram jāizlemj pašam. Lai arī efekts nav tik dramatiski labs kā gribētos cerēt, tehnoloģijas radītais efekts ir pamanāms – sevišķi, ja līst vismaz mērens lietus un/vai braukšana notiek tumsā. Šis konkrētais ražojums nav ne pirmais, ne pēdējais šāda pielietojuma produkts tirgū, tāpēc intereses gadījumā ir vērts izpētīt autoķīmijas plauktu piedāvājumu. Tiesa gan – pirms došanās uz veikalu izvērtējiet, vai nebūs slinkums pavadīt kādu pusstundu berzējot auto stiklu, jo rezultāts nav gluži tas, kas liktu šāda veida produktu saukt par absolūtu nepieciešamību.


  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies