Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Tests: Logitech CoolingPad N100

Testi, Tehnika, Logitech

Tests: Logitech CoolingPad N100

Droši vien teju vai visi laptopu lietotāji būs saskārušies ar šo aparātu ēnas pusi - silšanu. Jo īpaši labi to var izjust, ja pretēji ražotāju ieteiktajam mēs “klēpjdatoru” turam klēpī. Lasot ziņas problēma nav tik sāpīga, bet skatoties filmu vai spēlējot spēli var ātri vien tikt pie viegliem apdegumiem. Nopietni, sūrstošs plankums uz kājas nav joka lieta. Tāpat nav labi arī pašam laptopam pārmērīgi cepties. Jo īpaši atrodoties klēpī, kad visbiežāk tiek aizspiestas ventilācijas atveres. Šo karsto problēmu lieliski risina dzesējošie paliktņi. Viens tāds nonāca uz mūsu galda, un visticamāk te arī paliks.

Tātad Logitech CoolingPad N100. Visai neizteiksmīgs nosaukums, kaut gan uzreiz ir saprotams ko tas dara. Nav tikai saprotams kas ir N un ko dara tas 100. Bet tas lietošanu netraucē.

N100 vēderā ir paslēpies viens normāla izmēra ventilators, kurš barojas no datora ar USB palīdzību. Es saku “normāla izmēra”, jo pašos laptopos ventilatori ir maziņi, savukārt citos dzesējošajos paliktņos mēdz būs CD izmēra un pat lielāki ventilatori. Taču šis ir “normāls” un tā arī uzvedas.
Visiem dzesējošajiem paliktņiem ir divi galvenie raksturlielumi - dzesēšanas efektivitāte un troksnis. Nav jēgas nu super-turbo ventilatora, ja tas šņāc kā putekļusūcējs. Tāpat nav jēgas no pilnīgi klusa ventilatora, ja tas nevella nedzesē. N100 šajā visā ir kaut kur tieši pa vidu. Tas dzesē apmierinoši, un šņāc visai klusu. Nepārprotami dzirdami, tomēr ne tik skaļi, lai kristu uz nerviem.
Runājot par dzesēšanu - atkarībā no apstākļiem un vides (pārkurināta māja vai pa nedēļas nogali izsalis ofiss diezgan pamatīgi ietekmē arī laptopa temperatūru) CoolingPad N100 spēj samazināt temperatūru vidēji par 5C grādiem. Dažkārt tie var būt visi 10C, dažkārt 2-3. Bet vidēji 5C, kas ir... ok. Lieljaudas vai šķidrās dzeses dzesētāji spēj noņemt pat 10C un vairāk grādus, bet tās jau ir nopietnas ierīces, kas pašas patērē daudz enerģijas, aizņem daudz vietas un/vai trokšņo.Šeit gan jāpiemin, ka temperatūras samazināšanas spēja ir atkarīga arī no laptopa modeļa. Testā lietotais MacBook “elpo” caur klaviatūru un tam ir pilnībā slēgta apakša. Citiem laptopiem ar ventilācijas atverēm apakšā papildus dzesēšana būtu efektīvāka.

Kā apgalvo ražotājs, USB pieslēgums īpaši nemoka laptopa bateriju. Protams, tā ir papildus slodze, ar ko jārēķinās, ja gribas izspiest maksimāli ilgu laptopa baterijas darbības laiku.Pats USB pieslēgums izpelnās uzslavu un mazu nopēlumu. Pirmkārt uzslava. Paliktņa apakšā ir četri kanāli - katrs savā virzienā, kur izvadīt USB vadu. Šādi var ļoti ērti izvilkt USB spraudni tieši tur, kur jūsu laptopam ir attiecīgais ports. Kanālā iespiests vads turas stingri un netraucē dzīvi pat pārnesot laptopu ar paliktni.

Tagad par slikto pusi. Ventilatoram nav ieslēgšanas izslēgšanas iespējas. Tas sāk pūst tiklīdz ir pieslēgts USB. Ja gribas ventilatoru apturēt, jāizrauj USB vads. It kā sīkums, taču pāris naktis paliktnis bija palicis ieslēgts tikai tāpēc, ka nav refleksa iemidzinot datoru izraut USB. Protams, pie tā var pierast, taču slēdzītis nebūtu bijis par skādi. Tāpat arī neskādētu USB “caurlaidošs” štekeris, jo piespraužot dzesētāju dators zaudē vienu USB portu. Ja gribēsiet pieslēgt vairākas ierīces, nāksies atslēgt dzesētāju vai lietot USB sadalītāju. Jāpiemin gan, ka citiem dzesējošajiem paliktņiem ir pašiem savs USB sadalītājs, kas tiem piešķir papildus vērtību.CoolingPad N100 ir radīts laptopiem ar izmēru līdz 15 collām. Lielākus nebūs ērti tur likt, jo īpaši turot klēpī. Savukārt ar mazāku laptopu būs īpaši ērti, jo datora neaizņemtā paliktņa virsma kalpo kā ļoti ērts roku balsts.

Tad nu tā - N100 ir visai labs paliktnis un noteikti vērts to 15-20Ls par kuriem to iespējams nopirkt mūsu interneta veikalos. Tas pienācīgi dzesē un ir apmierinoši kluss. Ja vien tas neizskatītos pēc sabrauktas rokassomiņas, būtu pavisam skaisti.

Logitech CoolingPad N100 - šībrīža cena 15-20Ls.+ salīdzinoši efektīvi dzesē
+ pieņemami kluss
+ ērti izlokāms USB vads
- nav ie/izslēgšanas slēdža
- izskatās visai necili  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies