Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Atjaunotie Apple datori - Mini, iMac, Pro

Tehnika, Apple

Atjaunotie Apple datori - Mini, iMac, ProPar jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Beidzot ir piepildījies tas, par ko nu jau labu laika mala baumu dzirnavas — Apple šodien paziņoja par jaunu Mac mini modeli. Atšķirībā no iepriekšējā modeļa, šim ir 5 USB porti, mini-DVI un DisplayPort video izejas, nVIDIA GeForce 9400M grafiskā karte ar 128 MB vai 256 MB atmiņu (atkarībā no modeļa), viens, Firewire 800 ports, 1 vai 2 GB DDR3 SDRAM (atkarībā no modeļa), ar iespēju palielināt RAM līdz 4 GB. Cietņi var būt 120 GB, 250 GB vai 320 GB. Nu ko, beidzot “mini” ir izaudzis līdz īstam vīram, kam ir labi attīstīta “muskulatūra”.Jaunumu virknē no Apple šodien ir arī jauni iMac modeļi. Ātrāki procesori, vairāk RAM un lielāki cietņi. Jaunajā modeļu klāstā ir atlicis tikai viens 20″ modelis ar 2 GB RAM standartā, un pārējie trīs tagad ir 24″ modeļi ar 4 GB RAM standartā. Dārgākajam modelim ir 3.06 GHz Core 2 Duo procesors, 1 TB (1000 GB) cietais disks un NVIDIA GeForce GT 130 grafiskā karte ar 512 MB DDR3 atmiņu. Cenas arī, cik var spriest, ir mazliet pazeminātas.

Interesants jaunums ir ar iMac komplektā esošā saīsinātā klaviatūra. Tagad tā ir tikpat maza kā bezvadu klaviatūras modelis. Bet Apple piedāvā arī standartizmēra klaviatūru, tāpēc panikā krist nav iemesla.


Pēc vairāk nekā gadu ilga “klusuma”, Apple izlaidusi jaunu Mac Pro modeli. Jaunajā modelī pukst jauna “sirds” — Intel Nahelem 4-kodolu procesora izskatā. Lētākajam modelim ir viens 2.66 GHz procesors un 3 GB RAM standartā, bet dārgākajam modelim ir divi 2.26 GHz procesori un 6 GB RAM standartā. Nahelem procesoros ir 8 MB koplietojamās L3 kešatmiņas un integrētie atmiņas kontroleri, kas, salīdzinot ar iepriekšējo modeli, 2.4 reizes paātrina piekļuvi atmiņai. Abi modeļi aprīkoti ar NVIDIA GeForce GT 120 grafisko karti ar 512MB DDR3 atmiņu, kas arī esot 3 reizes ātrāka, salīdzinot ar iepriekšējo modeli. Bet pats labākais — tagad lētākais jaunais modelis ir par $300 naudiņām lētāks, nekā iepriekšējais!

Mazliet pārsteidz milzīgie alumīnija radiatori ap procesoriem, bet šķiet, ka tādā veidā Apple ir saglabājusi savu jauno flagmani tikpat klusu kā iepriekšējos Mac Pro.


Vēl viens jaunums no Apple — MacBook Pro sērijas klēpjdatoriem ar šodienu ir ātrāki procesori. Tagad ir iespējams izvēlēties modeļus ar 2.4 GHz, 2.66 Ghz vai pat ar 2.93 Ghz procesoru.


Ārēji nemanāmi, bet būtiski uzlabojumi skāruši arī AirPort Extreme bezvadu maršrutētāju un Time Capsule bezvadu maršrutētāju ar iebūvētu Time Machine rezerves kopiju disku. Tagad abas iekārtas strādās “dual-band” režīmā — varēs nodrošināt paralēli gan B/G, gan N specifikācijas bezvadu tīklu. Līdz šim, lai nodrošinātu maksimālo tīkla ātrdarbību, visām iekārtām tīklā vajadzēja atbalstīt N specifikācijas tīklu. Atlika pievienot kaut vienu ierīci ar B/G specifikācijas tīkla atbalstu, kā visas iekārtas bija spiestas pāriet uz lēnāko B/G protokolu. Jauki, ka šī problēma nu ir atrisināta.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies