Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Kā ietaupīt degvielu ikdienā

EkoKakao, Video, Auto

Amerikāņi izveidojuši mazu feinu video par to kā ietaupīt degvielu ikdienā. Visi ieteikumi gan ir labi zināmi, taču daudzi tomēr pamanās tos aizmirst vai neievērot uzskatot par liekiem. Tā nav, katrs sīkums summējas un rezultātā varam ietaupīt saujiņu naudas un kādu polārlāci ziemeļpolā.Lūk ieteikumi, kas minēti video (ar dažām mūsu piebildēm):
1. Samazini ātrumu. Samazinot ātrumu no 105 km/h līdz 90 var samazināt degvielas patēriņu pat par 20%.

2. Uzturi savu auto tehniskā kārtībā. Loģiski, taču daudzi aizmirst vai nepievērš tam uzmanību. Gaisa filtra maiņa palīdzēs motoram vieglāk elpot un mazāk tērēt degvielu. Tāpat neaizmirstiet veco labo ieteikumu - uzturēt riepās normālu spiedienu (mazliet mīksta riepa pamatīgi bremzē auto un liek motoram strebt vairāk degvielas).

3. Izslēdz motoru, kad nebrauc. Piestājot pie veikala, izlaižot pasažierus, gaidot mīļoto meiteni atgriežamies no friziera - izslēdz motoru. Nav nekādas jēgas to darbināt. Protams, ja vien nav barga ziema un gribas būt siltumā, vai karsta vasara un gribas kondicionēties. Bieži vien pat sastrēgumos var izslēgt dzinēju. Dzinējam un citiem agregātiem var atvieglot dzīvi arī izslēdzot lukturus, kad nīksti sastrēgumā. Galvenais neaizmirsti ieslēgt atpakaļ!

4. Nesildi motoru. Iedarbināji un brauc. Protams, ieteicams ir nemocīt aukstu motoru ar lieliem apgriezieniem.

5. Vienmērīgi min pedāļus. Strauja uzsākšana ir lieka degvielas tērēšana, it īpaši, ja pēc tam ir strauji jābremzē. Vilkties nevajag, galvenais braukt vienmērīgi.

6. Izmet lieko svaru. Iztīri bagāžnieku. Dažkārt tur var atrast slidas no pērnās ziemas un piepūšamo telti no aizpērnās vasaras. Izmet. Tev to nevajag ikdienā. Būsi pārsteigts cik daudz degvielas patērē liekais svars.

7. Noņem jumta bagāžnieku. Ja nav jāved nekas uz jumta liekams - noņem bagāžnieku. Tas rada milzīgu (patiešām!) gaisa pretestību, kas savukārt noved pie lielāka degvielas patēriņa. Un neved uz jumta to, ko var ielikt salonā. Viena uz jumta piesieta kaste vai pat velosipēds var palielināt degvielas patēriņu vismaz par 15-30%.

Pēdējie divi ieteikumi no video ir diezgan amerikāniski...
8. Nebrauc pa zemes ceļiem. Lielāka rites pretestība, lielāks patēriņš. Mums gan reti kad ir izvēle nebraukt pa zemes (sliktiem) ceļiem.

9. Nopērc hibrīdu. Hibrīds ietaupa degvielu... NEKĀDĀ GADĪJUMĀ nedomā par absurdo hibrīdu pirkšanu! Mūsdienu hibrīdauto ir tīrs mārketings, kas tev liek maksāt milzu naudu par iedomātu ekonomiju/ekoloģiju. Ja esi gatavs mainīt auto, lai samazinātu patēriņu - pērc dīzeli. Jā, dīzeļdegviela maksā dārgāk, taču degvielas patēriņš ir krietni mazāks un rezultātā arī izdevumi ir mazāki. Un neklausi tām muļķībām ko stāsta auto pārdevēji, ka mazs benzīna motors būs ekonomisks. Nebūs. Viņš vienalga rīs par vismaz litru vairāk kā līdzīgs dīzelis.

Priecīgu taupīšanu!

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies