Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Digitālie ceļa apzīmējumi

Tehnika, Auto
Digitlie cea apzmjumiHolandiešu Philips patentējis jaunu sistēmu ceļa apzīmējumu veidošanā. Viņi izstrādā sistēmu, kas ļautu krāsoto līniju un bultiņu vietā izmantot superplānus un superizturīgus "elektroniskās tintes" ekrānus. Šie ekrāni izturīgas plēves veidā tiktu uzklāti uz ceļa un aizstādu vajadzīgos apzīmējumus.

Kāds no tā visa labums? Tā ir iespēja momentāni mainīt ceļa apzīmējumus, ja pēc tā rodas vajadzība. Piemēram, divjoslu ielu sadalīt trīs joslās sastrēgumu laikā. Vai ar bultiņām atļaut/aizliegt nogriezties konkrētā krustojumā.

Šie elektroniskās tintes ekrāni patērē ļoti maz enerģijas, jo strāva nepieciešama tikai lai izmainītu attēlu. Pēc tam tas saglabājas cik vien ilgi nepieciešams.

Pavisam iespējams, ka tāda tiešām būs nākotne. Šobrīd gan grūti iedomāties šādus digitalizētos ceļus. It īpaši pie mums, kur pat vecā labā krāsa reti kur tiek lietota.

Jāpiebilst gan viens potenciāls mīnuss šiem digitālajiem apzīmējumiem - tie tumsā neatspīd. Šobrīd izmantotajos krāsas apzīmējumos ir atspīdošais materiāls, bez kura nakts laikā apzīmējumi nebūtu redzami.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies