Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Mobilā nedēļa: mobilā gada jaunumi

Mobilie

Mobilā nedēļa: mobilā gada jaunumi Pagājušajā nedēļā atskats izpalika, jo bija jādodas smelties iespaidus turpmākajām nedēļām un mēnešiem. Runa, protams, ir par Mobile World Congress, kas zem viena jumta (patiesībā zem astoņiem) vienoja teju visus mobilās pasaules līderus un gudros prātus. Izpalika vien Kupertino snobi, kas jau izsenis nepiedalās publiskās izstādēs.

Starp citu, šeit pieejama galerija ar visu izstādē redzēto.












Ar MWC tad arī sāksim. Pirmais, kas noteikti jāpiemin ir Samsung jaunais planšetdators/planšettelefons Galaxy Note 8.0. Kā jau nojaušams, tam ir astoņu collu ekrāns, kas pēdējā laikā kļūst arvien populārāks. Mēļo, ka arī Apple jaunais iPad Mini (kam arī ir astoņu collu ekrāns) jau ir izkonkurējis savu lielo brāli.

Note 8.0 ir iebūvēts irbulis, kurš kļuvis gudrāks kā iepriekšējiem modeļiem un tagad ļauj "bakstīt" arī fiksētās pogas zem ekrāna. Tāpat irbulis ir kļuvis precīzāks un zīmē tieši tur, kur pieskaras, nevis pāris pikseļus augstāk, kā tas novērojams iepriekšējiem Note modeļiem.

Vēl viens jaunums ir lasīšanas režīms, kas pielāgo ekrānu acīm tīkamākās noskaņās garu tekstu lasīšanai.

Interesanti, ka Note 8.0 ir arī telefons. Ja ir vēlme, to droši var likt pie auss un runāt. Izskatīsies špocīgi, bet man ir prieks, ka balss zvanu iespēja nav liegta. Galu galā, mēs arvien vairāk komunicējam "digitāli" un epizodiskās sarunas var veikt arī ar planšeti pie auss. Nu, vai vienkārši ar kādu handsfree risinājumu.

Mūsu pusē Galaxy Note 8.0 būšot pieejams jau aprīlī par apmēram 350 latiem.





Publisko pirmizrādi MWC piedzīvoja vēl viens ilgi gaidīts jaunums - HTC One viedtālrunis. Tam ir 4.7 collu ekrāns ir milzīgu izšķirtspēju un neticami augstu pikseļu blīvumu (468ppi). Korpuss ir veidots no ļoti precīzi tēsta viengabala alumīnija. KValitātes ziņā tas ne par matu neatpaliek no iPhone 5 un rokās ir ļoti patīkams.

Interesantu risinājumu HTC ieviesuši One fotokamerā. Tam ir UltraPixels matrica ar palielinātiem pikseļiem. Rezultātā tiek iegūta salīdzinoši maza 4 megapikseļu bilde, taču ar krietni zemāku trokšņu līmeni. Diemžēl izstādes apstākļos šo fotospēju bija pagrūti notestēt, tāpēc pagaidām ticēsim uz vārda un gaidīsim iespēju paspēlēties ar HTC One jau ikdienas apstākļos.





Arī Nokia bija sagādājusi vairākus jaunumus. Lumia sērija tika papildināta ar Lumia 520 un Lumia 720. Šie aparāti gan nekādus lielus pārsteigumus nesagādā un vienkārši iekļaujas attiecīgajā cenu kategorijā. Lumia 520 ir lētākais Nokia piedāvātais Windows Phone viedtālrunis.

Paralēli Lumia viedtālruņiem, Nokia prezentēja arī pāris vienkāršos aparātiņus - superlēto Nokia 105 un visai interesanto Nokia 301. Pēdējais pārsteidz ar foršu triku - lai pārsūtītu bildes uz citu tālruni, abus vienkārši jāsasit kopā. Patīkami, ka šādas ērtas iespējas parādās arī lētākos telefonos.

Nokia stendā bija atrodama visai interesanta atrakcija, kuru varētu vērot stundām ilgi - 3D printeri, kas veidoja vāciņus Lumia viedtālruņiem. Bija pat iespēja piedalīties konkursā un iegūt vāciņu ar savu izvēlētu dizainu.





Sony galveno uzsvaru lika uz savu jaunāko viedtālruni Xperia Z un tā ūdensdrošo korpusu. Stendā pat bija izveidota īpaša ierīces, kas regulāri mērcēja nabaga telefoniņu ūdens vannā.

Tāpat tika izrādīta jaunā planšete Tablet Z. Tā ir veidota no interesantiem kompozītmateriāliem un atstāj ļoti kvalitatīvas ierīces iespaidu. "Vēderā" abām ierīcēm ir jau pierastais Android, tāpēc šeit nekādu pārsteigumu nav.





Ķīnieši nāk! Šī bija nepārprotama tendence un divi populārākie Ķīnas ražotāji - ZTE un Huawei bija izpletušies ļoti vērienīgos stendos. Ierīču ziņā gan nekā īpaši pārsteidzoša - lielāki un mazāki Android viedtālruņi.





MWC bija novērojama interesanta tendence - īpaši vecākiem cilvēkiem pielāgoti telefoni. Tādus mēs ik pa laikam redzam jau sen, taču šķiet šobrīd, kad visapkārt ir arvien sarežģītāki viedtālruņi, šī problēma aktualizējas.

Austriešu uzņēmums Emproia piedāvā veselu plejādi senioru telefonu, sākot ar pavisam vienkāršiem un beidzot ar īpaši izturīgiem. Visiem ir lielas pogas, supervienkārša saskarne un būtiskas papidīpašības - SOS poga palīdzības izsaukšanai un lukturītis. Interesanti, ka telefons spēj automātiski fiksēt saimnieka kritienu un automātiski izsaukt palīdzību.

Telefonu cenas ir apmēram 100 eiro robežās.





Tāpat vairāki ražotāji piedāvā īpaši izturīgus viedtālruņus. Caterpillar savā stendā visu izstādes laiku meta improvizētā ūdenskritumā savu jaunāko tālruni B15. Interesanti, ka šis ir tīrs Android, kas noteikti patiks arī tiem, kas nemaz nemeklē īpaši izturīgu telefonu.





Dažādas gatavības pakāpes MWC demonstrēja arī jauno mobilo operētājsistēmu izstrādātāji. Aktuālākā no tām noteikti ir Firefox OS, kam ir visai ambiciozi plāni ieviest un iekarot lēto viedtālruņu tirgu.

Jau šobrīd Firefox OS atbalsta daudzi ražotāji un operatori visā pasaulē un pirmie telefoni ir gaidāmi jau šovasar. Galvenokārt telefoni tiks izplatīti jaunattīstības valstīs, taču tie pamazām nonāks arī Eiropā, sākot ar Spāniju.

Firefox operētājsistēma būtībā ir vien vērienīga HTML5 weblapa. Kā jau pieklājas, tā ir atvērtā koda programmatūra un jebkurš interesents var iesaistīties tās izstrādē vai vienkārši pielāgošanā.

Arī aplikācijas šai OS tiek veidotas HTML5 vidē. Patiesībā jebkura HTML5 weblapa var kļūt par Firefox OS aplikāciju.

Interesanti, ka Firefox OS izstrādātāji Mozilla ir bezpeļņas organizācija, kam nerūp peļņas iespējas. Tas ļauj daudz brīvāk rīkoties un aktīvāk iekarot tirgu, taču tam ir nepatīkams blakus efekts - tiek mākslīgi traumēta konkurence, jo ražotāji, kas uzņēmējdarbību balsta uz peļņas gūšanu nespēs konkurēt ar tiem, kam nerūp ienākumi. Būs interesanti.

Otra jaunā mobilā OS, kas gan vēl nav sasniegusi tādu briedumu kā Firefox ir Jolla Sailfish. Tie, kas seko līdz, atceras, kā Jolla izveidoja no Nokia aizgājušie speciālisti, kas nolēma turpināt Nokia novārtā atstāto Meego operētājsistēmu. Sailfish ir tiešs Meego mantinieks, un jau visai drīz redzēsim pirmos rezultātus.



Runājot par mobilajām OS nevar nepieminēt vēl divas interesantas pārmaiņas. Samsung nolēmis aktīvāk attīstīt savu Tizen OS, kas arī izaugusi uz Meego bāzes. Savukārt LG no HP pārpirka Palm OS. Abi korejieši ir atvērti sadarbībai ar partneriem un ir gatavi piedāvāt jaunās OS citiem.

Pats par sevi šis fakts nebūtu tik interesants, taču galvenais šajā stāstā ir ražotāju vēlme distancēties no Android, tātad mazināt atkarību no Google. Vai mēs sākam manīt Android norietu? Vēl nē, taču šāda iespējamība kļūst arvien reālāka.



Runājot par Google. Ja savā īpašumā esošo Motorola neizmanto pārāk intensīvi (tieši tāpēc, lai neaizbiedētu pārējos Android ražotājus) tad datoru lauciņā Google nesnauž un laiž klajā pašu izstrādātu un ražotu Chrome OS klēpjdatoru Pixel.

1.8GHz Core i5 procesors, 4GB operatīvā atmiņa un 32 vai 64GB SSD disks, turklāt pircēji iegūst 1 terabaita diskavietu Google mākonī. Interesants rīks, tiesa, padārgs - 1300 ASV dolāru par vienkāršāko versiju.

Tiesa, cenai šeit nav būtiskas nozīmes. Google šobrīd vienkārši iemēģina spēkus un pārbauda tirgu. Pixel ir "izmēģinājuma trusītis", kas ļaus novērtēt nepieciešamās ražošanas jaudas, izplatīšanas tīklu, atbalsta nodrošināšana utt. Google nepārprotami gatavojas nākotnei, kurā aktīvi piedāvās pašu ražotu ierīces, sākot ar datoriem un beidzot ar viedtālruņiem.



Nobeigumā prieka vēsts Ziemeļkorejas apceļot gribētājiem. Tūristiem tur ir ieviesta iespēja izmantot mobilo internetu. Urā!


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies